מאמרים

כל המאמרים

דיכאון – סימפטומים, אבחון וטיפול בדכאון

אנשים שאובחנו כסובלים מדכאון קליני, חיים רוב הזמן בתחושה קשה שהכל חסר טעם. סובלים מהעדר אנרגיות המלווה במחשבות שליליות לגבי עצמו, בפאסימיות, תחושת אשמה, בעצבות ובתחושת חוסר תקווה שיחול שינוי במצב בו הוא נמצא. המחשבות על העתיד מעמיקים את תחושת חוסר האונים, חוסר התקווה, היאוש ותחושת העצבות הולכת וגדלה.

קרא/י עוד »

בדידות חברתית בעידן פייסבוק

הרשתות החברתיות ובראשן פייסבוק, הופכות אותנו "למחוברים" הרבה יותר. יחד עם זאת, מחקרים חדשים מצביעים על כך שמעולם לא היינו בודדים יותר, בדידות הגורמת לנו להיות פחות בריאים במובן הפיזי והרגשי. הרשתות החברתיות שינו את פני החברה והאדם הפרטי, וכדאי שנבין את המשמעויות של הדברים.

קרא/י עוד »

משבר משפחתי – חולי במשפחה

המשפחה היא הסביבה החשובה ביותר אשר בתוכה מתפתח משבר החולי. איום על בריאותו של אחד מבני המשפחה ובמיוחד כאשר מדובר בילד או בהורה, נחווה כאיום על קיום המשפחה ויכול להוביל להפרעה בתפקוד המשפחה כולה.

קרא/י עוד »

משבר במשפחה – מתמודדים או מתפרקים?

החיים מזמנים לנו שינויים רבים. ישנם שנויים שהינם חלק בלתי נפרד מהחיים, כמו לדוגמא: נישואין, לידת ילד, מעבר דירה, גיוס לצבא וכו'. כמו כן, ישנם שינויים המתחוללים באופן לא צפוי כמו מוות, מחלה קשה, גירושין, פיטורין, תאונות דרכים, נכות ועוד,

קרא/י עוד »

מחלת נפש במשפחה: השפעת מחלת נפש אצל אחד מבני המשפחה על המשפחה כולה

כמי שעובדת שנים רבות עם אנשים שאחד מבני משפחתם חולה במחלת נפש, מטפלת ומנחה קבוצות הורים, אני עדה לרגשות המורכבים המלווים התמודדות זו. לעיתם קרובות, התמודדותם של הורים לחולה נפש שונה מהתמודדות אחים או בני זוג לחולי נפש.

קרא/י עוד »