טיפול זוגי

משהו בזוגיות שלכם לא עובד?
חושבים לפנות לעזרה?
אשמח לקחת חלק בתהליך, לשמוע, להקשיב ולסייע.

מעוניינים לשמוע פרטים על הטיפול? השאירו פרטים ואחזור בהקדם.

כמה מלים על טיפול זוגי

בדורות האחרונים חל שינוי בתפקידם ומטרתם של חיי הנישואין. בעבר, תפקיד חיי הנשואין היה להקנות בטחון לאשה, הולדת ילדים, ומעמד חברתי . כיום, ישנה ציפיה רחבה יותר: אהבה, חברות, אינטימיות גופנית ורגשית ושיוויון.

כל אחד מבני הזוג מגיע לנשואין עם מערכת הרגלים ודפוסים מהמערכות הקודמות שלו – ההורים. כמו כן ישנן ציפיות, משאלות לב ופנטזיות שלעיתים אינם יכולים להתממש במציאות. ציפיות אלה הופכות לעיתים לאכזבה, כעס ומרירות היוצרים קונפליקטים ומאבקי כח אשר בני הזוג מתקשה לפתור אותם בכוחות עצמו. על מנת לפתור קונפליקטים אלה יש להבין את מקורותיהם. טיפול זוגי מאפשר להתמודד באופן מוצלח עם קונפליקטים אלה על ידי מציאת מרחב בטוח להידברות ולפתרון קשיים אישיים ובין אישיים.

הסיבות לקונפליקטים מושפעות מגורמים מגוונים: קשר מוקדם עם ההורים, מאפיינים אישיותיים, סביבתיים, תרבותיים, בין עדתיים והשלב בהתפתחות הזוגית והמשפחתית של בני הזוג.

משברים וקונפליקטים בחיי הזוג, פוגעים ברווחה הנפשית והאישית של כל אחד מבני הזוג ובני משפחתם בכלל. הקשר הזוגי, ההורי, שצריך להוות מקור תמיכה וכוח, הופך להיות כואב ופוגע, שאינו מאפשר צמיחה והתפתחות של בני הזוג והמשפחה. לקונפליקטים זוגיים השפעה רחבה, הם עלולים לפגוע בבריאות פיזית ונפשית – לגרום לדכאון, קושי בתפקוד ההורי, קושי בתפקוד היומיומי וקשיים בעבודה. פגיעות אלה עלולות להביא להדרדרות במצבה הכלכלי של המשפחה וקשיים רגשיים גם אצל בני משפחה קרובים.

מטרתו של הטפול הזוגי הוא לסייע לבני הזוג הרוצים לשקם את נישואיהם, להסתייע בטפול זוגי שיאפשר הכלה של הרגשות העולים בתוך במרחב בטוח ומקצועי, מציאת דרכים חדשות ליצירת זוגיות מפרה ומספקת. להתמודד עם הקשיים והקונפליקטים העומדים בפניהם והחזרת המערכת הזוגית לתפקוד שיביא לרווחת בני הזוג ומשפחתם.